Zakładanie systemu automatycznego nawodnienia

Co trzeba wiedzieć żeby poprawnie wykonać system nawadniania:

  • Nasz pobór wody będzie z wodociągu czy ze studni za pomocą pompy?
  • Jeśli pobór wody będzie z wodociągu należy pamiętać żeby mieć zamontowany sublicznik, aby płacić tylko za wodę a nie za wodę i ścieki!
  • Jeśli chodzi o studnię to trzeba przeliczyć czy jest ona wstanie zaspokoić potrzeby sytemu nawadniającego.
  • Plan ogrodu i strefy zraszania – podstawą stworzenia projektu instalacji systemu automatycznego nawadniania trawników i rabat jest sporządzenie planu ogrodu z wymiarami. Następnie musimy poznać i obliczyć parametry źródła wody. Mając już dane na wcześniej sporządzonym planie nanosimy sekcje tj. rury, zraszacze stacjonarne, zraszacze obrotowe, linie kroplujące.
  • Na podstawie wykonanego plany trzeba wykonać rozpiskę materiałów i nabyć w odpowiednim sklepie. Polecamy przede wszystkim sprawdzonych producentów tj. Rain Bird lub Toro.
  • Następnym etapem jest wykopanie rowków o głębokości około 30 cm włożenie rur i zamontowanie zraszaczy zgodnie z planem. Montując instalacje w istniejącym trawniku, powinniśmy w pierwszej kolejności wyciąć i odłożyć darń, którą później wykorzystamy do przykrycia i zamaskowania rowku.
  • Ostatnim etapem jest podpięcie systemu sterowania do skrzynki z centralnym rozprowadzaniem wody na sekcje.

Trawniki z siewu wykonujemy w miejscowościach na terenie województwa małopolskiego: Kraków, Balice, Krzeszowice, Chrzanów, Trzebinia, Olkusz, Skawina, Świątniki Górne, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki, Niepołomice, Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj, Dobczyce, Myślenice, Mogilany, Liszki oraz na terenie województwa śląskiego: Jaworzno, Sosnowiec, Oświęcim, Zator, Andrychów, Wadowice.